Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 w Poznaniu

ZESPÓŁ WOKALNY

Nauczyciel: mgr Michał Mierzejewski

Kontakt z prowadzącym: mmierzejewski@mdk3.pl

Grupa wiekowa: 7 – 17 lat

Jeżeli:

– masz od 7 do 17 lat,

lubisz śpiew i sprawia Ci to radość,

chcesz rozwijać swoje umiejętności,

masz ochotę na niesamowitą przygodę z fantastycznymi ludźmi –

Dołącz do naszego Chóru Młodych

W ramach zajęć będziemy pracowali nad:

prawidłową emisją głosu, rozwojem wiedzy i umiejętności muzycznych, ruchem scenicznym, elementami gry aktorskiej.

Poznamy nowy repertuar i będziemy przygotowywać ciekawe projekty artystyczne.

Do zobaczenia!

Mgr sztuki Michał Sergiusz Mierzejewski – absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, spec. Dyrygentura Chóralna i Edukacja Muzyczna. Magister sztuki.

Jego pasją jest chóralistyka, której poświęca się bez reszty. W rzeczywistości prepandemicznej założyciel i dyrygent kilku zespołów, w tym odnoszących spore sukcesy na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Obecnie pracuje z Chórem Męskim „Dzwon” z Gniezna, Dziecięcym Chórem Operowym oraz Chórem Pasjonaci i Chórem Męskim „Orły Białe”.

Od 2010 r. artysta Chóru Przyoperowego Teatru Wielkiego w Poznaniu, a od 2016 członek zespołu zawodowego Coro di solisti, z którym wielokrotnie koncertował w Niemczech. Założyciel i prezes Zarządu Stowarzyszenia Musica Nostra. Pomysłodawca, organizator i dyrektor artystyczny festiwalu „Kolędowanie na Fredry”, oraz Konkursu Chóralnego Muzyki Dawnej im. G.G. Gorczyckiego „Ars Longa”. Na swoim koncie ma dużą ilość koncertów, w tym kilka prawykonań utworów i premier, oraz nagrania i transmisje. Prowadzony przez niego Dziecięcy Chór Operowy wielokrotnie występował na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu. Oprócz dyrygowania jego pasją jest emisja głosu i śpiew, a także aranżacja i kompozycja, co wykorzystuje w pracy ze swoimi zespołami. Jego podopieczni często wyróżniają się w konkursach szkolnych, gdzie zwykle zajmują wysokie lokaty. 

W konkursie “KUKUŁECZKA” uczennice pana Michała zajęły III miejsce. Gratulujemy!!!
Skip to content